Обсуждение:Суггестология (KQvr';yuny&Vriiyvmklkinx)

Перейти к навигации Перейти к поиску

The method (and the theory that Lozanov developed based on it, suggestology) has for a long time been criticized by many education researchers and has been claimed to be pseudoscience. Телепатия? Нет ни критики, написано откровенно со стороны маргинальных взглядов. Ausweis 12:34, 1 декабря 2009 (UTC)[ответить]

Суггестологія

[править код]

Що таке"Суггестологія"? Енциклопедична довідка: Суггестологія - наука про застосування навіювання в навчанні, в першу чергу іноземним мовам і техніці швидкого читання (від лат. Suggesio - навіювання).

В основі Суггестології лежить явище гіпермнезіі (надзапам*ятовування), що виникає при пред'явленні інформації на неусвідомлюваному рівні великими масивами - в обсязі розділу підручника чи цілого підручника за один урок навчання, тобто в 10 - 100 разів більше традиційного уроку навчання.  Сучасна психологія навчання розрізняє у людини два основні режими сприйняття:
- Режим усвідомленого сприйняття (режим усвідомлення); 

- Режим неусвідомленого сприйняття (субсенсорний режим). Експериментальні дослідження вчених-Суггестологів показали високу ефективність навчання з використанням субсенсорного діапазону сприйняття, що дозволяє задіяти приховані резерви людської пам'яті. Наприклад, в Інституті вищої нервової діяльності та нейрофізіології АН СРСР тих, хто навчався за такою програмоюб садили перед екраном і пред'являли їм список іноземних слів з перекладом так, що на кожну пару слів припадало всього по 0,1 сек. І хоча в цьому режимі не те що прочитати, а й дізнатися слова було неможливо, за кілька днів подібної роботи засвоювалося на рівні впізнавання в середньому 60% слів з пред'явлених. Всього ж за 10 днів такого навчання люди запам'ятовували до 6000 іноземних слів. Причому, при контрольній перевірці через півтора року виявилося, що не менше половини слів залишилося в пам'яті навіть у тих, хто не користувався за цей час набутими знаннями іноземної мови. А це близько 3000 слів. Не так вже й мало, якщо врахувати, що для самостійного спілкування в побуті досить 1500 слів, а для читання газет без словника - 2500 слів.

Проведено експерименти, в ході яких за допомогою розробленої групою вчених суггестокібернетіки  за 20 днів люди опановували машинописом, технікою швидкого читання та основам  трьох іноземних мов.      

В даний час сумнівів у перспективності суггестологіческого методу навчання ні в кого вже не виникає. Багатьма провідними університетами світу дано висновок про нешкідливість даного методу навчання для людини, в тому числі для школярів, студентів. Однак, суггестологічні методики не рекомендовані для використання дітям віком до дванадцяти років та особам з психічними захворюваннями. Зараз суггестологічні методики чомусь стали називати "двадцять п'ятий кадром". Назва ця з наукової точки зору не коректна, оскільки основне завдання "25-го кадру" не запам'ятовувати інформацію, а вселити людині необхідність зробити які-небудь дії, наприклад, купити який-небудь товар. Крім того, при використанні "25-кадру" корисна інформація розміщується тільки на кожному двадцять п'ятого кадрі, тобто лише на 4%, решта 96% кадрів губляться даремно. У суггестологічних методиках використовуються всі 100% кадрів. Однак психофізіологічна основа і Суггестология, і "25-го кадру" одна - механізми навіювання з використанням неусвідомлюваних подразників.

ВИСНОВКИ:      СУГГЕСТОЛОГІЧНІ МЕТОДИКИ за рахунок ефекту НАДЗАПАМ*ЯТОВУВАННЯ, що виникає в процесі пред'явлення навчальної інформації на неусвідомлюваному рівні, дозволяють щодня запам'ятовувати до однієї тисячі іноземних слів, читати книги зі швидкістю сторінка за 10 секунд, позбавлятися від різних шкідливих звичок (куріння, переїдання і т.д.) .